آ ل ب و م

موسیقی و دیگر هیچ

تا اطلاع ثانوی ، خداحافظ !! – قسمت اول

 گزارشی از گروه هایی که در سال 2008 به فعالیت خود خاتمه دادند (قسمت اول)

بردیا برجسته نژاد : هر ساله گروه های مختلف موسیقی بنا به دلایل خاصی ، از شرایط مالی گرفته تا اختلاف نظر و سلیقه اعضای آن ، از مسائل حقوقی تا مشکلات خانوادگی ، از کسب تجربه فعالیت انفرادی تا بازنشستگی ، به فعالیت خود خاتمه می دهند . در این نوشته نگاهی به معروفترین گروه هایی که در سال 2008 به فعالیت خود خاتمه دادند می اندازیم :

 

گروه The Police : در سال 1978 ترکیب سه نفرهء سه جوان انگلیسی مستعد به نام های گوردون توماس (معروف به استینگ) ، اندی سامرز و استوارت کوپلند یکی از بیاد ماندنی ترین گروه های راک تاریخ موسیقی یعنی پلیس (The Police) را تشکیل داد . حاصل فعالیت مشترک آنها انتشار 5 آلبوم بسیار موفق بود که به جز اولین آلبوم (که رتبهء 6 در چارت انگلستان را تصاحب کرد) مابقی موفق به کسب رتبهء اول چارت انگلستان شدند . در سال 1984 اعضای گروه بدلیل انجام پروژه های شخصی و فعالیتهای انفرادی ، پلیس را منحل کردند . در سال 1986 این سه نفر در تور مشترکی با یکدیگر ظاهر شدند و دوباره هر کدام به تنهایی به فعالیت خود ادامه دادند . در سال 2007 زمزمه هایی به گوش رسید که اعضای گروه قصد دارند بمناسب 30 سالگی اولین آهنگشان تور مشترکی را در سال 2008 برگذار کنند . در فوریه 2008 استینگ رسما اعلام نمود که این بازگشت فقط برای برگزاری تور بمناسبت 30 سالگی حضور آنها در عرصه موسیقی خواهد بود و از انتشار آلبوم جدید خبری نیست ! . این تور در 28 می 2008 در ونکوور کانادا در برابر 22هزار نفر گشایش یافت و این سه نفر دوباره در کنار یکدیگر به اجرای آهنگهای بی نظیر و موفق خود پرداختند . آخرین اجرا هفتم آگوست در نیویورک برگزار شد و مجددا پلیس به خاطره پیوست .

 

گروه The Velvet Revolver : در سال 2002 سه عضو گروه Guns N› Roses یعنی اسلش ، داف مک کاگان و مت سوروم با همکاری دیو کاشنر (عضو سابق گروه Wasted Youth) و خواننده گروه Stone Temple Pilots یعنی اسکات ویلند گروه ولوت ریولور را تشکیل دادند . این گروه دو آلبوم در سالهای 2004 و 2007 منتشر نمود . در تاریخ 20 مارس 2008 گروه آخرین اجرای تور خود را برگزار کرد و فردای آن ، پس از مشاجره شدیدی که بین اسکات ویلند و مت سوروم سر گرفت و حمایت اعضای گروه بخصوص اسلش از سوروم ، ویلند گروه را ترک کرد و ولوت ریولور رسما اعلام نمود که تا پیدا نمودن خواننده جدید ، فعالیتی نخواهد داشت و تا اطلاع ثانوی به کارخود پایان خواهد داد .

 

گروه The Servant : گروه خلاق و دوست داشتنی سرونت با رهبری دن بلک ، از گروه های مشهور آلترناتیو راک و ایندی راک انگلستان ، شهرت فراوانی در اروپا بخصوص ایتالیا و فرانسه دارد . علت این شهرت ، جدا از موسیقی بینظیر و ابتکاری و تلفیق با موسیقی الکترونیک ، حضور دن بلک بعنوان خواننده مهمان در آثار پیاپی گروه مشهور ایتالیایی Planet Funk نیز می باشد . سرونت که فعالیت خود را از سال 1998 آغاز نمود پس از انتشار 4 آلبوم موفق ، در 26 نوامبر 2007 اعلام نمود که بزودی اعضای آن بخاطر کسب کردن تجربه های جدید از یکدیگر جدا خواهند شد . در اوایل سال 2008 خبر رسمی انحلال گروه منتشر شد .

 

گروه Spice Girls : موفقترین Girl Band تاریخ موسیقی یعنی اسپایز گرلز، در سال 1994 فعالیت خود را آغاز کردند . شهرت و محبوبیت آنها در سرتاسر دنیا به اندازه ای بود که از این گروه به عنوان یکی از تاثیرگذار ترین گروه های تاریخ موسیقی پاپ یاد می کنند . حاصل همکاری کوتاه مدت این پنج نفر ، یعنی جری هالیول ، اما بنتون ، ملانی برون ، ملانی کیشولم و ویکتوریا بکام ، انتشار 2 آلبوم بسیار موفق در سالهای 1996 و 1997 بود . در سال 1998 جری هالیول گروه و انگلستان را ترک کرد و در سال 2000 4 عضو باقیمانده آلبوم جدیدی را منتشر نمودند و پس از آن رسما به فعالیت مشترک خود خاتمه دادند و هر کدام فعالیت انفرادی خود را آغاز نمودند . در سال 2007 این پنج نفر بار دیگر دور هم جمع شدند و نوید برگزاری تور بزرگ خود با عنوان «بازگشت اسپایس گرلز» را دادند و برای تبلیغ اتحاد مجدد خود Single جدیدی با نام Friendship Never Ends را منتشر کردند . این تور موفقیت چشمگیری بهمراه داشت . بعنوان نمونه می توان درآمد 33میلیون دلاری فقط از اجراهای لندن و دریافت جایزه «بهترین گروه سال» را نام برد . با خاتمه یافتن این تور اعضای گروه مجددا از یکدیگر جدا شدند تا فعالیتهای انفرادی خود را از سر بگیرند.

 

گروه Hootie & The Blowfish : گروه هوتی اند د بلوفیش فعالیت خود را در سال 1986 آغاز نمود و در اواسط دهه 90 به اوج شهرت خود رسید . داریوش راکر رهبر گروه هوتی اند د بلوفیش پس از تجربیات انفرادی ، با وجود آنکه قبلا عنوان نموده بود شایعات مبنی بر انحلال گروه بی اساس است ، طی مصاحبه ای با AOL اعلام نمود که در حال حاضر خبری از آلبوم یا برگزاری تور جدیدی نیست و قصد دارد به مدت 5 -6 سال فعالیتهای انفرادی خود را ادامه دهد و 4 آلبوم کانتری منتشر کند . او اضافه کرد که در حال حاضر قصد انحلال گروه را ندارد ، اما احتمال آنکه تا چند سال آینده خبری از هوتی اند د بلوفیش به گوش برسد ضعیف است .

 

گروه Wolfmother : گروه راک استرالیایی ولف مادر توسط اندرو اسکاتدیل با همکاری کریس راس و مایلز هسکت در سال 2000 تشکیل شد . با وجود اینکه این گروه فقط یک آلبوم در سال 2005 منتشر نمود ، به شهرت جهانی رسید و موفق به کسب جایزه گرمی بهترین اجرای موسیقی راک در سال 2007 شد . در آگوست سال 2008 ، زمانیکه صحبت از انتشار آلبوم جدید گروه در میان بود ، راس و هسکت گروه را ترک کردند . اسکاتدیل اعلام نمود که قصد انحلال کامل گروه را ندارد و تا یافتن همکاران جدید ، موقتا فعالیتهای ولف مادر متوقف خواهد ماند .

 

گروه Junior Senior : گروه جونیور سینیور از گروه های معروف پاپ و هاوس دانمارک بشمار می آید . این گروه در سال 1998 توسط دو نفر به نامهای جسپر مورتنسن (جونیور) و جپه لارسن (سینیور) تشکیل شد . این دو نفر که قبلا سابقه همکاری در گروه Ludo-X داشتند ، پس از انحلال آن در سال 1995 زمینه های تاسیس گروه جدیدی را فراهم نمودند . اولین آلبوم آنها در سال 2003 موفقیت زیادی برای آنها به ارمغان داشت و انتشار دومین آلبوم در سال 2005 شهرت آنها را جهانی نمود . در 26 دسامبر 2008 در وبلاگ مشترک مورتنسن و لارسن عنوان شد که این دو نفر فعالیت مشترک خود را ، جهت کسب تجارب انفرادی ، پایان داده اند . مورتنسن گروه جدیدی با عنوان I Scream Ice Cream را تاسیس نمود و در صدد تاسیس گروه دیگری نیز با نام The Little Sisters می باشد . لارسن نیز مشغول ساخت اولین آلبوم انفرادی خود است .

 

گروه Toto : گروه مشهور توتو فعالیت هنری خود را در سال 1977 آغاز نمود . موسیقی عجیب و تلفیقی آنها که مایه هایی از پاپ ، راک ، هارد راک و پراگرسیو را در کنار سول و فانک و جز قرار داده بود باعث شهرت فراوان آنها در اوایل دهه 80 گردید . در سال 2007 گروه هجدهمین آلبوم خود را منتشر کرد و تور بزرگی نیز برای آن در سال 2008 برگزار نمود . استیو لوکاتر ، رهبر گروه ، اعلام نمود که گروه بعد از به پایان رسیدن تور خود پس از 31 را منحل خواهد شد .

 ادامه دارد

پ.ن : آدم باش ! وقتی کپی میکنی تو وبلاگ یا سایت خودت ،‌ اسم منبع رو بنویس و اسم نویسنده رو حذف نکن !!!!

7 پاسخ به “تا اطلاع ثانوی ، خداحافظ !! – قسمت اول

 1. Fancier 2009/01/13 در 13:48

  جالب بود مرسياما حيف شد ولف مادر گروه خوبي بودن من البومشونو شنيدم . انصافا قوي بودن.

 2. بهناز 2009/01/16 در 08:32

  سلام با تشکر از سایت خوبی که دارید,اگه ممکنه لینک دانلود 3doors_down که ERROR میده اصلاح کنید,ممنون

 3. زری 2009/01/17 در 16:36

  سلاممن هم راک رو دوست دارم

 4. زری 2009/01/17 در 16:39

  من نمی تونم فول دانلود کنممیشه لانک آهنگ ها رو تکی بذارید؟وآلبوم جدید کلی کلارکسون رو؟

 5. بردیا 2009/01/17 در 23:45

  در پاسخ به زری باید عرض کنم که خیر ، من توانایی گذاشتن آهنگها رو بصورت تکی ندارم . شرمنده . موفق باشید .

 6. بردیا 2009/01/17 در 23:47

  یادم رفت بگم . کلارکسون سه ماه دیگه آلبوم جدیدش میاد . اسم آلبوم All I Ever Wanted هست . به وقتش در موردش حرف میزنیم .

 7. loftie 2009/02/04 در 06:14

  Hello, I love your blog. I do monthly compilations and was wondering if you would take I listen.  If you like it you should post it on your blog:Synthosium (February 2009):http://www.mediafire.com/?miyymznju4dArtwork:http://loft965.com/2009/02/01/music-for-february-synthosium/

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: